Kayıt Ol

Sitemizdeki birçok özellikten yararlanabilmek için lütfen kayıt olun ve deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarın.

Zaten hesabınız var mı? Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Şifrenizi kolay bir şekilde buradan sıfırlayıp, yeni şifreniz ile değiştirebilirsiniz.

Şifreyi hatırlıyor musunuz? Giriş Yap
İçerik Gönder
2 dakika okunma süresi
0 Yorum
57

Windows 10 Fotoğraflar Açılmıyor Sorunu Ve Çözümü? (2024)

Bilgisayar kullanıcıları için sıklıkla karşılaşılan bir sorun olan “Windows 10 Fotoğraflar Açılmıyor” durumu, kullanıcıların fotoğraf görüntüleme deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu makalede, bu sorunun yaygın nedenleri ve adım adım çözüm yöntemleri incelenecek. Windows 10 kullanıcıları, bu makalede bulunan bilgilerle bu tür sorunlarla başa çıkarak fotoğraf görüntüleme deneyimlerini sorunsuz hale getirebilecekler. İçindekiler gizle 1 Windows 10’da Fotoğraflar […]

webtehaber 5 ay önce
Windows 10 Fotoğraflar Açılmıyor

Bilgisayar kullanıcıları için sıklıkla karşılaşılan bir sorun olan “Windows 10 Fotoğraflar Açılmıyor” durumu, kullanıcıların fotoğraf görüntüleme deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu makalede, bu sorunun yaygın nedenleri ve adım adım çözüm yöntemleri incelenecek. Windows 10 kullanıcıları, bu makalede bulunan bilgilerle bu tür sorunlarla başa çıkarak fotoğraf görüntüleme deneyimlerini sorunsuz hale getirebilecekler.

Windows 10’da Fotoğraflar Neden Açılmıyor?

webtehaber Kopyasi 19
Windows 10 Fotoğraflar Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Windows 10’da Fotoğraflar uygulamasının açılmamasının birkaç nedeni olabilir. Güncel olmayan sürüm, sistem dosyalarındaki bozukluklar veya uyumsuz bir fotoğraf dosyası gibi faktörler bu soruna neden olabilir.

Çözüm Adımları:

1. Windows 10 ve Fotoğraflar Güncellemeleri

Öncelikle, Windows 10 işletim sisteminizin ve Fotoğraflar uygulamasının en güncel sürümlerini kullanmaya dikkat edin. Windows Güncelleme ayarlarından sisteminizi güncelleyebilir ve Microsoft Store’dan Fotoğraflar uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

2. Sistem Dosyalarını Kontrol Etme

Bazı durumlarda, sistem dosyalarında meydana gelen bozukluklar Fotoğraflar uygulamasının düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu sorunu çözmek için “Komut İstemi”ni yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu kullanarak sistem dosyalarını kontrol edin.

3. Fotoğraf Dosyası Uyumluluğu

Eğer sadece belirli bir fotoğraf dosyasını açamıyorsanız, dosyanın uyumluluğunu kontrol edin. Farklı bir fotoğraf açma uygulaması veya çevrimiçi hizmet kullanarak dosyanın sağlam olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

4. Fotoğraflar Uygulamasını Sıfırlama

Windows 10’da Fotoğraflar uygulamasını sıfırlayarak, uygulamanın temel ayarlarını varsayılana döndürebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Fotoğraflar’a gidin ve “Sıfırla” seçeneğini kullanarak bu adımı gerçekleştirin.

Sonuç:

Bu adımları takip ederek, Windows 10’da “Fotoğraflar Açılmıyor” sorununu çözebilir ve bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Unutmayın ki, bu çözüm adımları genelde sorunu çözecek olsa da, her durum farklı olabilir. Sorun devam ederse, profesyonel destek almayı düşünmelisiniz.

Yorumlar

Hiç yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?
beforeafter